oferty last minute

Jak szukać ofert last minute?

Wczasy na ostatnią chwilę? To może się udać!

Niektórzy z nas lubią mieć swoją wakacyjną podróż zaplanowaną od początku do końca, punkt po puncie z naprawdę sporym wyprzedzeniem. Rezerwacje, ubezpieczenie, bilety- wszystko to sprawia, że poszczególne aspekty podróży są dopięte na ostatni guzik i właściwie nic nie może nas zaskoczyć. Inni natomiast uwielbiają wyłapywać oferty last minute i niemalże z miejsca decydować się na spontaniczne, a nawet długie i dalekie wyjazdy. Jednakże, jak szukać ofert last minute, aby faktycznie były atrakcyjne? Kiedy zacząć planowanie i czy w przypadku takich ofert jest to możliwe?

Terminy, terminy, terminy…- To bardzo ważne

Po pierwsze, aby faktycznie mieć możliwość złapania ciekawej oferty, najlepiej mieć do dyspozycji jak najszerszy zakres czasu, a najwygodniej, aby były to pełne dwa tygodnie. Wówczas możemy wybierać w ofertach zakładających zarówno tygodniowy pobyt, pobyt zaczynający się w środku tygodnia, wyjazd na 10 dni, a nawet na pełne dwa tygodnie, co daje nam znacznie więcej możliwości. Bardzo ważne jest też to, kiedy decydujemy się na zakup ofert. Raczej złą strategią jest poszukiwanie ofert last minute w lipcu, kiedy to wszyscy hurtem chcą wyjechać gdziekolwiek. Najbardziej korzystne oferty znajdziemy wiosną oraz jesienią. I tutaj wiele osób może się zdziwić- ale jak to, muszę już wiosną chwytać oferty lat minute? Przecież ich cechą charakterystyczną powinno być to, że decydujemy się na nie w ostatniej chwili. Faktycznie, okazuje się, że oferty last minute można, a nawet trzeba wyszukiwać z wyprzedzeniem, a co za tym idzie mamy spore szanse na to, że nasz urlop będzie mógł zostać wcześniej zaplanowany.

Warto być otwartym na świat

Największą przeszkodą w znalezieniu naprawdę dobrej oferty lat minute jest uparcie się na konkretną lokalizację. Oczywiście, jeśli jest to popularna destynacja turystyczna to nie ma jeszcze tragedii. Najgorzej, jeśli szukamy czegoś niszowego i konkretnego za małe pieniądze- z dużym prawdopodobieństwem nic nie znajdziemy, przepłacimy, albo nie pojedziemy nigdzie. Natomiast, jeśli będziemy otwarci na różne miejsca- na pewno któraś z ofert okaże się dla nas atrakcyjna. Kolejną ważną wskazówką, co do tego, jak szukać ofert last minute jest odpowiednie nastawienie, co do miejsca, z którego wyruszymy w podróż. Jeśli nastawimy się na jedno, konkretne miasto i lotnisko- wybór może być bardzo okrojony, albo też ceny mogą być wysokie. Zawsze powinniśmy wziąć pod uwagę, że do każdego lotniska można dojechać autokarem i jeśli jesteśmy w stanie poświęcić odrobinę własnej wygody podróżowania- możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

I ostatnia, równie ważna wskazówka- warto być cierpliwym! Oferty można zacząć przeglądać już wczesną wiosną po to, aby w końcu znaleźć naprawdę bardzo atrakcyjny wyjazd do miejsca, które nas interesuje. Szybko i bez problemu znajduje się tylko standardowe oferty, natomiast te wyjątkowo atrakcyjne oferty cenowe trzeba zdobyć, co z pewnością da nam także sporą satysfakcję.