O NAS

Kochający naturę

Jeden dotyk natury budzi do życia cały świat.

Od 2008 roku staramy się pokazywać Polakom piękno Sierra Natural Park.

Poznaj wschód i północny wschód prowincji Jaen w Hiszpanii. Park ma powierzchnię 214 300 hektarów i jest największym parkiem podlegającym ochronie w Hiszpanii oraz drugim w Europie.  Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych w Hiszpanii miejsc – łączy w sobie piękno krajobrazowe i dziedzictwo kulturowe.

W parku dominuje sosna czarna. Wiele gatunków roślin rozwija się bardzo dobrze dzięki obfitości opadów. Do 850 m występuje sosna alpejska, a wraz z nią drzewa poziomkowe, a także pistacje kleiste. Wyżej spotkasz dęby ostrolistne jak również istotne siedliska sosny nadmorskiej.

Na terenie Sierra de Cazorla znajduje się Ogród Botaniczny.

Zwierzęta, które będziesz mieć okazję spotkać w parku to przede wszystkim: jelenie, kozice hiszpańskie, dziki, populacje muflonów i danieli. Oprócz tego: lisy, żenety, kuny . Z ptaków: sępy płowe, orły przednie, orłosępy brodate.

Kilka ciekawych faktów

Liczby mówią same za siebie

0
wycieczki rocznie
0
municypia
0
mieszkańców

ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z PARKIEM

pOŻARY LASÓW

Stały się one coraz częstsze i bardziej katastrofalne. W 2005 roku na zachodnim stoku spłonęło więcej niż 5000 ha w skutek burzy z wyładowaniami atmosferycznymi. W 2001 r. spłonęło ponad 800 ha. D dnia dzisiejszego stan lasu z przed pożaru nie został odzyskany. Istniało jeszcze kilka innych pożarów, które przyczyniły się do podupadania lasu.

Zanieczyszczenia wody

Niewątpliwie jest to smutna wiadomość, ale mają związek z turystyką w tym regionie. Nadmierna turystyka powoduje, że wskutek zanieczyszczania środowiska przez odwiedzających oraz niewystarczającej wydajności lokalnej oczyszczalni wody parku stają się zatruwane. Bardzo dbamy o to aby nasi podróżni w żaden sposób nie przyczyniali się do tego faktu.

Miłość do natury jest miłością na całe życie, dlatego powinniśmy stale się o nią troszczyć.

Gotowy na przygodę?

Co robimy?

Dajemy uśmiech

Nasi klienci często zgłaszają się do nas przemęczeni i wyczerpani pędem życia w wielkim mieście. Mamy na to złotą receptę – powrót na łono natury, do parku Sierra gdzie zapomnisz o swoich problemach i naładujesz baterie na kolejne wyzwania w przyszłości.

Co cię czeka?

Zostań na dłużej z naturą

Huśtawka nad przepaścią

Przepiękne lasy i wodospady

Wspaniałe widoki

Zimna kąpiel