wrocław

Jak spędzić weekend we Wrocławiu?

Weekendowa wycieczka do Wrocławia- z jakich atrakcji skorzystać?

Bez wątpienia, Wrocław jest pięknym miastem, gdzie szereg przykładów historycznych budynków i pięknej, zabytkowej architektury miesza się z nowoczesnymi obiektami, interesującymi muzeami i porywającymi rozrywkami. Oprócz typowego spaceru po mieście, warto zaplanować także zwiedzanie miejsc, które można zobaczyć tylko i wyłącznie w tym mieście i które świadczą o jego niesamowitym charakterze. Jak spędzić weekend we Wrocławiu, aby się nie nudzić? Na pewno warto odwiedzić miejsca z listy poniżej! Weekendowy wypad być może nie dam nam szansy poznania tego miasta od początku do końca, ale na pewno pozostawi nas z bardzo ciekawymi przeżyciami.

Rynek we Wrocławiu nie tylko dla miłośników historii

Zawsze przyjmuje się, że to właśnie rynek jest prawdziwym sercem każdego miasta. Będąc więc we Wrocławiu nie można pominąć tej lokalizacji, tym bardziej, że jest to jedna z najpiękniejszych starówek w naszym kraju. Będąc na rynku możemy podziwiać Stary Ratusz, a także wspaniałą zabudowę historycznych kamienic. Na uwagę zasługuje także gotycka Bazylika Świętej Elżbiety- mając odrobinę czasu można wspiąć się na jej wieżę, aby móc obejrzeć panoramę miasta. Ciekawostkę we Wrocławiu stanowią także krasnale, które rozsiane są nie tylko na rynku, ale i na całej starówce w różnych miejscach- niejako jest to znak rozpoznawczy tego miasta. Spacerując po mieście warto też zwrócić uwagę na tak zwany „Mostek Czarownic”, który łączy dwie wieże katolickiej Katedry Świętej Marii Magdaleny. Na uwagę zasługują także inne wrocławskie mosty- Wrocław jest jednym z tych miast, które ma ich zdecydowanie najwięcej.

Panorama Racławicka

Ten niesamowity obraz można podziwiać właśnie we Wrocławiu- jeśli więc zastanawiamy się, jak spędzić weekend we Wrocławiu– na pewno warto umieścić na liście zwiedzanie muzeum, w którym ulokowany został ten majestatyczny obraz. Dzieło liczy sobie aż 15 metrów wysokości i 114 metrów szerokości i jest dziełem wielu renomowanych artystów- nie tylko polskich. Niesamowita technika malunku sprawia, że dzieło wydaje się być wręcz trójwymiarowe.

Hydropolis

Trudno mówić o prawdziwych atrakcjach bez wspomnienia o tym nowoczesnym, oryginalnym muzeum, które w całości jest poświęcone wodzie. Muzeum zostało zaaranżowane w neogotyckim, podziemnym zbiorniku, gdzie gromadzono czystą wodę. W muzeum w ciekawy i interaktywny sposób można przyswoić sobie wiele informacji związanych z wodą, a także jej obecnością w 9 różnych strefach klimatycznych na ziemi. Przed wejściem do muzeum znajdują się bardzo efektowne kurtyny wodne, na które również warto zwrócić uwagę.

Muzeum Narodowe oraz Muzeum Sztuki Współczesnej

Z jednej strony możemy podziwiać stałe i czasowe wystawy w zabytkowym budynku Muzeum Narodowego, ale bardzo ciekawe ekspozycje czekają na nas także w Muzeum Sztuki Współczesnej. To najlepszy przykład na to, że w mieście miesza się to, co stare i nowe, a co za tym idzie każdy będzie w stanie znaleźć tutaj coś interesującego dla siebie.