Gdzie na Podkarpaciu warto się zatrzymać?

Planujesz wakacje, urlop czy może weekendowy wypad na Podkarpacie? To miejsce nie tak turystyczne jak województwa nadmorskie czy Małopolska, dlatego też często o wiele tańsze i do tego można uniknąć tłumu turystów. A Podkarpacie ma naprawdę wiele zakątków, do których warto zajrzeć będąc w tamtych stronach. Oto kilka mniej i bardziej znanych miejsc, które warto odwiedzić będąc w tej części naszego kraju.

 

  1. Bieszczady – to bardzo szerokie pojęcie, bo Bieszczady rozciągają się na sporym obszarze, ale tak naprawdę nie ważne, którą z miejscowości wybierzecie, bo wszędzie poczujecie ten niesamowity, nadal nieco dziki klimat miejsca. Oczywiście najczęściej odwiedzanymi są bieszczadzkie połoniny i tam w sezonie należy spodziewać się dużej liczby turystów, jednak Riaba Skała, Kiczera czy Kosowiec to także godne polecenia miejsca dla miłośników turystyki górskiej, a można przez cały dzień nie trafić na żadnego innego włóczykija.
  2. Zalew Chotowa to koleje miejsce na Podkarpaciu, do którego warto zawitać. Jest przyjemną alternatywą dla zaludnionej Soliny i Polańczyka, gdzie w sezonie przewalają się tłumy turystów. Planując podróż tam wystarczy zaleźć noclegi w Dębicy – https://grandchotowa.pl/resort/hotel/ lub skorzystać z jednego z miejsc noclegowych położonych tuż nad zalewem. Przykładem takiego miejsca jest Grand Chotowa to hotel ze spa i basenem, który oferuje między innymi zjazd tyrolką z pięknym widokiem na zalew czy ściankę wspinaczkową. To dodatkowa atrakcja nie tylko dla miłośników sportów wodnych.
  3. Zamek w Łańcucie – jest to jednak z najpiękniejszych magnackich rezydencji w Polsce. Zamek należał do rodów Potockich i Lubomirskich. Na parterze podziwiać można pokoje reprezentacyjne: sale balowe, bawialnie, salony, jadalnie, zaś drugie piętro to pomieszczenia służby, sypialnie, toalety i miejsca bardziej domowe. Zamek w Łańcucie to muzeum urządzone meblami z czasów, gdy zamieszkiwali ją arystokraci, dzięki temu można się przenieść w czasie. Warta obejrzenia jest też wozownia oraz wspaniałe ogrody.
  4. Przemyśl – to graniczne miasto pełne jest pięknych i godnych polecenia zabytków. Sam przemyski, klimatyczny ryneczek jest wystarczająco zachwycający, aby umieścić Przemyśl na trasie podroży. Dodatkowo warto udać się do Twierdzy Przemyśl, która przeżyła wiele oblężeń i ma za sobą unikatowe w skali europejskiej obrony. Uroczy jest też zamek Kazimierzowski. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się też Muzeum Dzwonów i Fajek. Będą w Przemyślu zimą można także skorzystać z tamtejszego stoku narciarskiego.