walizki w podróży

Wyjazd urlopowy- czy pakować do walizki garnitur?

Podczas pakowania walizki na wyjazd zazwyczaj w pierwszej kolejności myślimy o takich rzeczach jak kąpielówki, koszulki, czy nawet kurtki przeciwdeszczowe. Kluczem do dobrego spakowania się jest bowiem zabranie odpowiednio niewielkiej ilości rzeczy, ale też zmieszczenie wszystkiego, co może się nam okazać niezbędne. Powinniśmy więc być przygotowani zarówno na nagłą zmianę pogody, jak i na każdą inną okazję- nawet bardziej eleganckie wyjście. Jeśli więc już teraz wiemy, że będziemy chcieli odwiedzić operę, teatr czy przyjęcie koktajlowe- na pewno powinniśmy rozważyć zabranie ze sobą na wakacje garnituru.

Wobec tego, jaki garnitur zabrać na wakacje?

Oczywiście, dobry garnitur na wyjazd to taki, który jest jak najbardziej uniwersalny, czyli przyda się nam na każdą okoliczność, nawet tę nieplanowaną. Dlatego też być może pierwsze, co przychodzi nam na myśl to garnitur w kolorze czarnym. Zdecydowanie jednak powinniśmy przemyśleć jego zamianę na garnitur niebieski lub granatowy, gdyż takie garnitury są powszechniejsze i bardziej uniwersalne. Garnitur w kolorze czarnym jest modelem zdefiniowanym, a więc takim ubiorem, który głównie jest zarezerwowany dla tych najbardziej eleganckich wyjść i okazji. Natomiast, garnitur, który będzie odpowiedni na każdy wyjazd to taki, który można ubrać do stylizacji eleganckiej, ale i tej bardziej casualowej.

Garnitur można wykorzystać na szereg sposobów

Chcąc ubrać się naprawdę elegancko i wizytowo, oczywiście najlepiej ubrać spodnie oraz marynarkę oraz koszulę. Z pewnością, raczej nie ma sensu zabierać na wyjazd kamizelki, która naprawdę jest już bardzo elegancka. Jednakże, dwuczęściowy strój wizytowy można nosić nie tylko w komplecie. Dlatego też, analizując, jaki garnitur zabrać na wakacje, na pewno taki, który można zaadaptować na szereg różnych sposobów, a więc na przykład samą marynarkę zestawić ze swetrem i innymi spodniami niż te od garnituru, tym samym uzyskując ciekawy look casualowy, ale już bardziej w stylu sportowej elegancji. Analogicznie, nie zawsze musimy brać ze sobą marynarkę. Równie dobrze możemy ubrać spodnie od garnituru, które mają charakterystyczną kantkę oraz dobrać do nich koszulkę polo albo cienki sweterek. Tym samym, nie musimy zabierać ze sobą wiele rzeczy, aby naprawdę być przygotowanym na każdą okoliczność, a przy okazji- naprawdę dobrze wyglądać. Pamiętajmy jednak o tym, aby oprócz garnituru zabrać też ze sobą buty, które będą dobrze się razem z nim prezentowały.

Jeżeli nie masz jeszcze garnituru, a zbliżają się wakacje w trakcie których możesz go potrzebować koniecznie sprawdź ofertę: http://www.ewtex.pl/