Jak wybrać właściwy hotel w górach w Polsce?

Kto z nas nie marzy o chwili odpoczynku z dala od cywilizacji, gdzieś, gdzie kończą się wszystkie hałasy, wrzawa i szum codzienności, a zaczyna prawdziwy kontakt z naturą i tym, co człowiekowi od wieków najbliższe? Taki relaks zapewnić może wiele zakątków w Polsce i za granicą, ale najbardziej wyciszające wydają się być góry. Jeśli jednak zamierzamy się wybrać w ten rejon, potrzebny nam się okaże hotel w górach, do którego będziemy mogli wracać po całodniowych wycieczkach.

W sieci można znaleźć mnóstwo ofert hotelowych, których autorzy prześcigają się w udogodnieniach dla turystów: blisko na szlak, blisko do niedrogich restauracji, blisko do miejscowych atrakcji. Dodatkowo można również liczyć na śniadania w cenie pokoju, saunę, darmowe WiFi dla gości, sale bilardowe, bezpłatny salon spa i basen, w którym można odświeżyć się i zrelaksować po całym dniu przygód na stoku, i mnóstwo innych interesujących propozycji spędzania czasu w razie niepogody – takie dni podczas urlopu też mogą się nam przytrafić.

Ciekawym pomysłem spędzenia czasu na łonie natury, a jednak w niedużym oddaleniu od miejsca pobytu jest hotel ze stokiem. Cena za pokój w takim hotelu będzie oczywiście wyższa niż w mieście u podnóża gór – ale za to widoki o wiele piękniejsze i zapierające dech w piersiach. Pomyślcie tylko: wstajecie rano, rozsuwacie zasłony, a Waszym oczom ukazuje się piękno dzikiej przyrody w całym swoim majestacie. Z dala od hałasu, postawiony w pobliżu stoku. Oczywiście hotel nie służy do tego, by w nim przesiedzieć cały dzień – ale od razu na myśl nasuwa mi się szereg korzyści płynących z pobytu w takim miejscu:

  • piękne widoki od początku dnia;
  • koniec dojeżdżania do miejsca wycieczki – zazwyczaj hotel znajduje się w miejscu, z którego można dotrzeć na kilka różnych szczytów, co oznacza wycieczki na kilka dni;
  • cisza i zdecydowanie mniejszy ruch niż w mieście.

Wśród hoteli oferujących taki szeroki wachlarz możliwości znajduje się między innymi Hotel Beskid. Jeśli szukasz miejsca, w którym wypocznie zarówno Twoje ciało jak i dusza, to powinieneś przemyśleć ofertę tego miejsca. Obsługa, która doskonale zna lokalne atrakcje, zabytki i chętnie objaśni, co i dlaczego warto zobaczyć, sprawi, że pobyt w górach stanie się jeszcze przyjemniejszy – bo chyba przyznacie rację, że nie ma nic gorszego podczas wakacyjnego wyjazdu niż nieuprzejmi i nieuczynni pracownicy hotelowi nie spełniający europejskich standardów. Taka załoga mogłaby odebrać całą radość pobytu w górach – a przecież w góry jedzie się, by wypocząć duchowo, zmęczyć fizycznie, ale z pewnością nie po to, by w drodze powrotnej narzekać na obsługę.