first minute czy last minute

Co lepsze first minute czy last minute?

Porównanie wakacyjnych ofert first minute oraz last minute

Łowcy urlopów mają jeden cel- znaleźć bardzo atrakcyjną opcję wyjazdu za naprawdę niewielkie pieniądze. Niektórzy rok w rok właśnie w taki sposób aranżują swoje wyjazdy urlopowe i naprawdę udaje się im zwiedzić nawet bardzo odległe miejsca na ziemi. Jak widać, aby tego dokonać wcale nie trzeba mieć aż tak zasobnego portfela. Dla osób, które chciałyby skorzystać właśnie z takich ofert promocyjnych, biura podróży proponują dwa rodzaje ofert specjalnych- są to dobrze wszystkim znane oferty typu last minute oraz trochę mniej rozpoznawalne oferty typu first minute. Czym się one charakteryzują i co lepsze- first minute czy last minute?

Specyfika ofert promocyjnych

Oferty typu first minute wykupuje się wtedy, kiedy właśnie kończy się sezon i są to oferty już na następny rok. Ich dostępność kończy się w okolicy wczesnej wiosny. Natomiast oferty last minute pojawiają się pod koniec sezonu i dotyczą wyjazdu „w ostatniej chwili” tego samego roku. Jak widać więc, wiele osób traktuje te oferty jako tożsame, a jednak bardzo wiele je dzieli. W przypadku first minute musimy zaplanować urlop na kolejny rok być może jeszcze w momencie, kiedy dopiero zakończył się nasz urlop tegoroczny. Wymaga to od nas planowania i organizowania całego naszego życia łącznie z urlopem w pracy z naprawdę dużym wyprzedzeniem. Ma to jednak tę zaletę, że rezerwujemy wycieczki jako pierwsi, a co za tym idzie mamy naprawdę spory wybór. W tego typu ofercie łatwiej uda się nam znaleźć wyjazd, który będzie zakładał pożądaną przez nas destynację, a może nawet hotel, który mieliśmy na oku. W przypadku lat minute jest odwrotnie- wybieramy oferty, które jeszcze pozostały i na które jeszcze nikt się nie zdecydował. Bardzo często w przypadku takich ofert bierzemy, co jest, gdyż oferta jest mocno okrojona. Musimy też w miarę szybko się zdecydować, co często może oznaczać spontaniczny wyjazd.

First minute czy last minute- co lepsze?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, która z tych ofert jest lepsza, gdyż to zależy od naszego stylu podróżowania. Są osoby, które lubią bardzo ustabilizowany tryb życia i lubią mieć wszystko zorganizowane z dużym wyprzedzeniem- w takim przypadku odpowiednie będą dla nich wycieczki typu first minute. To także dobra opcja dla osób, które posiadają ustabilizowaną sytuację zawodową- rezerwując wczasy musimy mieć pewność, że w przyszłym sezonie dokładnie w tym, pożądanym terminie uda się nam zorganizować urlop. Niestety, nie każdy może sobie na taki komfort pozwolić. Z kolei, wczasy last minute spodobają się tym, którzy lubią szybko podejmować decyzje, którzy kochają spontaniczne wyjazdy i którzy lubią zaskakiwać siebie i innych. To dobra opcja dla osób, które nie mają sprecyzowanego miejsca, do którego chcą pojechać ani hotelu- po prostu mają czas i trochę budżetu, który mogą przeznaczyć na wakacyjny cel. Dla pozostałych osób, którzy nie mają natury łowców okazji pozostają standardowe oferty, które również cieszą się bardzo dużą popularnością i które także warto wziąć pod uwagę.